Strona głównaWiadomościPielgrzymkiNoclegiGastronomiaInne Sklep Kontakt
W tej chwili jesteś w: Strona główna » Wiadomości » Uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Królowej Rodzin w Ożarowie

Uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Królowej Rodzin w Ożarowie

Dodano dnia: 04.09.2012 r.

fot. sandomierz.opoka.org.pl
W ubiegłą niedzielę, 2 września, w sanktuarium maryjnym w Ożarowie, w diecezji sandomierskiej, odbyły się uroczystości z okazji 5. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej.

Podczas niedzielnych uroczystości homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej, biskup Edward Frankowski, który wzywał wiernych do jeszcze większego zawierzenia Matce Bożej poprzez modlitwę różańcową.

 

Niech odmawiany różaniec będzie duchowym murem obronnym dla waszych rodzin, siłą na trudne dni dla młodych i starszych, wytchnieniem dla chorych. Niech wspominany dzień koronacji tego przepięknego wizerunku zachęci nas do tego, aby Maryja zapanowała w naszych sercach - apelował bp Frankowski.

 

Wierni, zgromadzeni w ożarowskim sanktuarium na zakończenie wspólnej modlitwy odnowili akt maryjnego zawierzenia.

 

Od momentu koronacji dokonało się wiele duchowego dobra. Wierni codziennie gromadzą się na nabożeństwie "wieczystego różańca", powstał grupa modlitewna "Adoremus", coraz więcej osób poleca osobiste intencje do wspólnotowej modlitwy. Skrzętnie gromadzimy w naszym archiwum karty z podziękowaniami za doznane łaski i uzdrowienia. Jest ich już około 3 tysięcy. Naszym zadaniem duchowym na czas Roku Wiary jest powołanie do działania grupy apostolskiej Legion Maryi - mówił kustosz sanktuarium ks. Stanisław Szczerek.

 

Wizerunek Matki Bożej, czczony w ożarowskim sanktuarium, został ukoronowany 2 września 2007 roku przez ówczesnego ordynariusza sandomierskiego biskupa Andrzeja Dzięgę.

 

Dla parafii i całego miasta było to wydarzenie bardzo znaczące. Tamta uroczystość zgromadziła tłumy wiernych na modlitwie i wspólnym zawierzeniu. Myślę, że to zaufanie wobec naszej Matki pozostało, bo w dalszym ciągu w maryjnej kaplicy, każdy z nas zostawia wiele próśb i podziękowań z przekonaniem, że Maryja nie opuszcza nas i w każdym czasie jest z nami - mówiła pani Krystyna.

 

Więcej informacji o sanktuarium w Ożarowie na naszym portalu!

ekai.pl/ac


Komentarze do artykułu:


Brak komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!
Zaloguj się, aby móc komentować materiały.

Wydawnictwo JUT poleca now seri: Mj Patron!

Logowanie

Poniedziałek
20
lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona

Skrzynka Intencji

Partnerzy
Wydawnictwo JUTRadio AIN KARIMżywa wiara.plMisyjne DrogiOpiekun KaliszDuch PrawdyEcho KatolickieTezeuszApostołGloria24Od oceanu do oceanuWiara i SwiatłoLubelska pielgrzymkaPoznańska pielgrzymkaPielgrzymka zamojsko-lubaczowska
Polecane strony | Zostań dziennikarzem obywatelskim | Agro–Oaza Ducha w Gospodarstwie Agroturystycznym

xx60