Strona głównaWiadomościPielgrzymkiNoclegiGastronomiaInne Sklep Kontakt
W tej chwili jesteś w: Strona główna » Wiadomości » Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska

Dodano dnia: 11.03.2013 r.

fot. ekai.pl
Wasza tak liczna obecność jest wielkim świadectwem wiary ? mówił, w czasie pierwszej w tym roku Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej, o. Daniel Szustak, kustosz sanktuarium.

W każdy piątek Wielkiego Postu w sanktuarium w Wejherowie o godzinie 15.00 odprawiana jest Msza św., podczas której można ucałować relikwie Krzyża św. Bezpośrednio po Mszy wierni idą w procesji ulicami miasta by na okolicznych wzgórzach rozważać tajemnicę męki Chrystusa.

W okresie Wielkiego Postu Kalwaria Wejherowska staje się swoistym centrum modlitwy. Dla ludu archidiecezji gdańskiej i całych Kaszub to miejsce wyjątkowe, do którego od wieków pielgrzymowali ci wszyscy, którzy chcieli połączyć przeżywanie męki Pańskiej z konkretnym wysiłkiem fizycznym. Wejherowskie dróżki wypełniają się więc co piątek tysiącami wiernych podążających od kapliczki do kapliczki.

Do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Wejherowie pielgrzymują także wspólnoty i duszpasterstwa archidiecezji.

9 marca, swoją Drogę Krzyżową przeżywać tam będzie Akcja Katolicka. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 10 odprawiona w kościele oo. franciszkanów. Tydzień później, w sobotę 16 marca o godz. 11 przy pierwszej stacji rozpocznie się Droga Krzyżowa dla młodzieży archidiecezji Gdańskiej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W Niedzielę Palmową  24 marca, odbędzie się natomiast inscenizacja wjazdu Chrystusa do Kaszubskiej Jerozolimy. O godz. 10.30 wierni zbiorą się przy Bramie Oliwskiej (ul. 12 Marca), skąd nastąpi przemarsz do wejherowskiej Kolegiaty. O godz. 15. przy Kaplicy Piłata rozpocznie się misterium męki Pańskiej. W przedstawieniu udział weźmie Młodzieżowa Miejsko - Parafialna Orkiestra Dęta „Fermata”. W inscenizacji misteriummęki Pańskiej będzie można uczestniczyć także w Wielki Piątek, 29 marca, o godz. 10. Tak, jak w Niedzielę Palmową rozpocznie się ona przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej.

ekai.pl/ac


Komentarze do artykułu:


Brak komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!
Zaloguj się, aby móc komentować materiały.

Wydawnictwo JUT poleca now seri: Mj Patron!

Logowanie

Poniedziałek
20
lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona

Skrzynka Intencji

Partnerzy
Wydawnictwo JUTRadio AIN KARIMżywa wiara.plMisyjne DrogiOpiekun KaliszDuch PrawdyEcho KatolickieTezeuszApostołGloria24Od oceanu do oceanuWiara i SwiatłoLubelska pielgrzymkaPoznańska pielgrzymkaPielgrzymka zamojsko-lubaczowska
Polecane strony | Zostań dziennikarzem obywatelskim | Agro–Oaza Ducha w Gospodarstwie Agroturystycznym

xx60