Strona głównaWiadomościPielgrzymkiNoclegiGastronomiaInne Sklep Kontakt
W tej chwili jesteś w: Strona główna » Wiadomości » Rozpoczęto czuwania w sanktuarium maryjnym w Hałcnowie

Rozpoczęto czuwania w sanktuarium maryjnym w Hałcnowie

Dodano dnia: 29.04.2013 r.

fot. diecezja.bielsko.pl
W piątek, 26 kwietnia, w sanktuarium w Bielsku ? Białej Hałcnowie, w diecezji bielsko-żywieckiej, zainaugurowano czuwania modlitewne.

Tegoroczne czuwania będą przygotowaniem do uroczystości 20. rocznicy koronacji koronami papieskimi, czczonej w sanktuarium, Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej.

 

Inaugurującej czuwania Mszy św. przewodniczył  ks. infułat Władysław Fidelus, proboszcz konkatedralnej parafii w Żywcu.

 

Podczas piątkowego czuwania odbyły się Droga Krzyżowa, Rożaniec, Litania Loretańska i Eucharystia przy ołtarzu polowym. W homilii podczas liturgii ks. dr Marek Studenski nawiązał do przeżywanego w Kościele Roku Wiary i podkreślił, że wiara nie jest ozdobnikiem czy dodatkiem do naszego życia, lecz „wielkim być albo nie być człowieka”. „Kiedy mówimy o wierze, mówimy o wszystkim, o sensie życia, o sensie wszystkiego. Każda nasza działalność, wszystko, co robimy, co mówimy albo ma sens albo nie. Nasza wiara ma podstawę lub nie. Wiara jest sensem naszego życia” – mówił dyrektor Wydziału Katechetycznego bielskiej kurii i podkreślał, że jedynie wiara może usunąć lęk z naszych serc. „Dlaczego nasze serce nie musi się trwożyć? Bo jest Bóg. To jest jedyny argument, dlaczego nie musimy się bać” – przekonywał kaznodzieja, który, jak przyznał, swe rozważania oparł na zdaniu z 2. Listu św. Pawła do Tymoteusza – „Wiem, komu zawierzyłem”.  „Tu jest zawarta istota wiary. Mamy wierzyć nie tylko w Boga, ale Bogu. Są ludzie, którzy wierzą w Pana Boga, ale go nie kochają. Można wierzyć w Boga wiarą szatańską, wiarą, która co prawda przyjmuje do wiadomości, że istnieje Bóg, ale Go nie kocha i Mu nie ufa” – ostrzegał kapłan i namawiał do osobistego doświadczenia spotkania się ze zmartwychwstałym Jezusem.

 

Modlitewne czuwania odbywają się siedem razy w roku, w każdy ostatni piątek miesiąca, w okresie od kwietnia do października.

 

Proboszcz parafii hałcnowskiej ks. Stanisław Morawa podkreślił w rozmowie KAI, że czas przeżywania 20. rocznica koronacji cudownej figury był przeżywany pod kątem pogłębienia wiary. „Chcemy, żeby był czasem wielkiej wdzięczności Bogu za dar Matki, która jest w sposób szczególny obecna w tym sanktuarium. Ten czas jubileuszu będzie miał zarówno wymiar diecezjalny jaki parafialny” – zapewnia kapłan.

 

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 15 września.

diecezja.bielsko.pl/ac


Komentarze do artykułu:


Brak komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!
Zaloguj się, aby móc komentować materiały.

Wydawnictwo JUT poleca now seri: Mj Patron!

Logowanie

Poniedziałek
20
lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona

Skrzynka Intencji

Partnerzy
Wydawnictwo JUTRadio AIN KARIMżywa wiara.plMisyjne DrogiOpiekun KaliszDuch PrawdyEcho KatolickieTezeuszApostołGloria24Od oceanu do oceanuWiara i SwiatłoLubelska pielgrzymkaPoznańska pielgrzymkaPielgrzymka zamojsko-lubaczowska
Polecane strony | Zostań dziennikarzem obywatelskim | Agro–Oaza Ducha w Gospodarstwie Agroturystycznym

xx60